Rady a tipy pri výbere hojdacej siete

Kategórie
 
 
 
 
 

Rady a tipy pri výbere hojdacej siete

Ako si vybrať hojdaciu sieť

Ak prvýkrát zvažujete kúpu hojdacej siete, čaká Vás niekoľko závažných rozhodnutí. Radi by sme Vám preto uľahčili nákup a pomohli Vám s výberom. Každý typ hojdacej siete má iné úžitkové vlastnosti a preto Vám ponúkame niekoľko praktických informácií, vďaka ktorým budete s výberom maximálne spokojní.

Pri výbere potrebujete zvážiť účel na aký si hojdaciu sieť plánujete zaobstarať. Teda načo chcete danú hojdaciu sieť, kde ju budete používať a ako často? Z toho vyplynie ostatné. Po zodpovedaní týchto otázok sa budete vedieť lepšie rozhodovat o materiáli, veľkosti, štruktúre látky či upevňovacej tyči.

Ak si vyberáte hojdaciu sieť k už existujúcemu stojanu, je potrebné myslieť na to, že každá sieť podľa veľkosti (viď. nižšie) má inú dĺžku a potrebuje iný stojan.

Miesto a účel použitia

Miesto použitia hojdacej siete je veľmi dôležitým kritériom pre ďaľšie rozhodovanie o materiáli, jeho štruktúre a veľkosti siete. Tu si môžeme povedať niečo o vhodnosti jednotlivých typov sietí pre konkrétny účel napríklad vhodnosť umiestnenia do záhrady pod stromy na intenzívne používanie atď. Každý účel použitia má inú intenzitu používania hojdacej siete.

Napríklad v aquaparkoch je nežiadúcim javom v oddychových zónach mokrá sieť či neustále odkladanie siete na konci dňa a teda je vhodnejší syntetický materiál.

Výber veľkosti siete

Tu sa jedná o veľmi jednoduché rozhodovanie. Vyberte si, či chcete hojdaciu sieť pre:

  • Dieťa : typicky do 80kg
  • Jedného dospelého : typicky do 120kg
  • Dvoch dospelých : typicky do 160kg
  • Rodinu (2 x dospelý, 1 x dieťa) : typicky do 200kg

Dané varianty sa líšia hlavne dĺžkou siete, šírkou siete, hustotou/množstvom závesných lán a teda nosnosťou celej siete.

Väčšinou platí, že ak si zaobstaráte hojdaciu sieť pre dvoch dospelých, bude vhodná (avšak ešte komfortnejšia) aj pre jedného dospelého plus dieťa. Podobný princíp platí pri všetkých veľkostiach.

Výber materiálu siete

Hojdacie siete sa vyrábajú z bavlny aj špeciálnych materiálov. Špeciálne materiály sú dnes na takej úrovni, že na dotyk i pohľad sú pomerne ťažko rozoznateľné. Sú navrhované pre hojdacie siete a sú to najlepšie čo môžete mať. Rovnako komfort a pocit ktorý poskytujú je takmer identický s bavlnou. Pri značke LA SIESTA sa jedná o materiál HAMACTEX. Uvádzame Vám niekoľko praktických tipov:

sieť bude stále v záhrade na slnku  - hamactex
sieť bude v záhrade len počas používania  - bavlna, menej farebné varianty
sieť bude v interiéri  - bavlna
sieť bude na krytej terase  - bavlna

Výber typu siete podľa vzdušnosti

Jedná sa hlavne o rozhodnutie o štruktúre materiálu, práve spôsob tkania a použitá tkanina určujú jej priedušnosť.

Vzdušnosť odporúčame zvažovať hlavne pre používanie v exteriéri pri teplotách nad 30 stupňov , teda v špičkách v lete, ktoré sa objavujú každým rokom stále viac.

Výber typu siete podľa upevnenia

Zamyslite sa či by ste chceli viac hojdaciu sieť s s tyčou alebo bez tyče. Vlastnosťou klasickej siete bez tyče je to, že Vás pri pozdĺžnom ležaní celá obalí. Ak je to pre Vás prekážkou, zamyslite sa nad sieťami s upevňovacími tyčami. Ich výhodou je väčsia ložná plocha a vyšší komfort ležania. Nevýhodou je väčšia vratkosť siete. Ťažšie sa do nej nastupuje, ťažšie vystupuje a je labilnejšia pri pohyboch.

Upeňovacie tyče sú napríklad súčasťou severoamerických sietí.

Spôsob použitia

Hojdacie siete sa najčastejšie používajú nasledovne:

  • osobný či rodinný relax prípadne na spanie v záhradách, na terasách, uspávanie detí
  • komerčné nasadenie v aquaparkoch, hoteloch s vysokou pridanou hodnotou, oddychové zóny na festivaloch a pod.
  • komerčnú či neziskovú terapiu v rôznych centrách

               

     


Pozrieť kompletnú ponuku >
        
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia